Velilerimiz Klinik Psikolog Funda Akkapulu’yla Buluştu

1027

Her iki yerleşkemizden anaokulu ve ilkokul 1. sınıf velilerimiz, 7 ve 9 Eylül tarihlerinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin düzenlediği “Okula Uyum” webinarında Klinik Psikolog Funda Akkapulu’yla buluştu.

Okul yolculuğuna ilk adımlarını atmış olan öğrencilerimizin daha emin ve güvenli gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen söyleşide Akkapulu, anne ve babaların okula uyum sürecinde çocuklarını nasıl destekleyebilecekleri konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Anne babalara, çocuklarına, okulda da onları sevecek, ilgilenecek büyüklerin varlığını anlatarak okulun çocukları için güvenli bir ortam olduğunu vurgulamalarını önerdi. Çocuklarını okula bıraktıklarında vedalaşmayı kısa tutmanın olumlu olacağını belirtti.

Ayrıca Akkapulu, anne babaların, çocuklarının ağlamaması konusunda ısrarcı olmamalarını, o anda yaşadığı duyguları sakince karşılayıp, anlamaya çalışmalarını vurguladı. Okula yeni başlangıç yapacak çocuklar için, anne babalardan gelen soruları yanıtlayarak onlara destek oldu.