Toplum Gönüllüleri Kulübümüz Beykoz Hayvan Barınağı’nı Ziyaret Etti

2716

Toplum Gönüllüleri Kulübümüz bir diğer ismiyle Köstebek öncülüğünde gönüllü ilköğretim ve lise öğrencilerimiz 2 Mayıs’ta Beykoz Hayvan Barınağını ziyaret etti.

Gönüllülük çalışmalarına duyulan ihtiyaç, sorumluluk, duyarlılık, paylaşma ve yardımlaşma alışkanlıklarının gelişmesi için öğretmenlerimiz ve Toplum Gönüllüleri Kulübümüz yıl boyunca bu tür projeler yaptılar.

Kulüp öğrencilerimiz kendi aralarında yaptıkları faaliyetler ve katkılardan elde ettikleri gelirle mama, ilaç, süt, yemek kapları ve battaniyelerden oluşan yardımlarını barınaktaki gönüllülere teslim ettiler. Yüzlerce köpeğin bulunduğu Beykoz Hayvan Barınağı’ndaki köpekleri elleriyle beslediler.

Öğrencilerimiz, yardıma ve ilgiye muhtaç köpeklerin neden barınaklarda kaldıklarını ve bu köpekleri ev sahibi yapmak için nelerin yapılabileceğini tartışarak insanları bu konuda harekete geçirebilecek ve teşvik edecek bir çalışma yapmayı planladılar.

Öğrencimiz Gözde Toprak (6G): “Beykoz’daki Hayvan barınağına gittiğim zaman oradaki köpekler, mamaların kokusunu alarak arabaların peşinden koşmaya başladılar. Servisten indiğimde bütün köpekler aracımızın kapısında toplandılar. Aşağı inip mamaları yere bıraktığımızda köpeklerin çoğu adeta mamaları ellerimizden yemek istermişçesine bize bakıyorlardı.  Bu durum beni çok duygulandırdı. O zaman yaptığımız işin ne kadar anlamlı ve yerinde olduğunu anladım. Buradaki köpeklerin yemekten daha çok sevgi ve ilgiye ihtiyaçları vardı. Bu gezi benim için gerçekten çok yararlı oldu. Bu gezi bana bizim dışımızdaki canlıların da kaliteli yaşam hakkına sahip olduklarını bir kez daha hatırlattı. Artık bu konuda elimden gelenleri yapacağıma ve daha duyarlı olacağıma inanıyorum.”