Terakkililerin Yelken Eğitimi

2560
yelken eğitimi

Her iki yerleşkemizden Lise Denizcilik Kulübü öğrencilerimiz, 3 – 6 Mayıs tarihleri arasında Yelken Eğitimi Kampı’na katıldı. Doğayı, denizi, yelken sporunu sevdirmek ve öğretmek amacıyla Global Sailing Academy işbirliğiyle Marmaris Karacasöğüt’te düzenlenen kampta yelken sporuyla ilgili temel bilgi ve becerileri uygulamalı olarak öğrendiler.

Fizik Bölümümüzün organize ettiği etkinlikte öğrencilerimiz; denizcilik ve tekne terminolojisi ile tekne seyri, rüzgâr etkisi, yelken pozisyonları gibi konularda teorik eğitim aldı. Daha sonra, eğitim boyunca kullanacakları Laser Pico, RS Vision ve Skippi Performance Cruise yelkenli tekneleri hakkında bilgi sahibi oldu. Dört gün süren uygulamalı eğitimlerde eğitmenler gözetiminde öğrencilerimiz; 4 kişilik takımlar, 2 kişilik takımlar ve bireysel olarak yelken yapma fırsatı buldu.

Edindiği yelken deneyiminin adrenalin dolu ve bir o kadar da öğretici olduğunu dile getiren Sennur Erdoğan (Fen 11); yelkenin, kriz anlarını yönetebilmeyi ve bir takım olmayı da öğrettiğini söyledi. 

yelken eğitimi