Terakkililer, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinliklerinde

139

Her iki yerleşkemizde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında, “Sorularla Çocuk Hakları” konulu interaktif bir atölye çalışması ve öğrenci sunumları gerçekleştirildi.

Ortaokul Sosyal Bilgiler Bölümümüzün düzenlediği “Çocuk Hakları Günü Öğrenci Sunumları” etkinliğinde 5. sınıf öğrencilerimiz, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni inceleyerek çocuk haklarını araştırdı ve edindikleri bilgileri farklı sunum tekniklerini de kullanarak 4.sınıf öğrencilerimiz ile paylaştı. Çocukların hakları konusunda bilinçli davranması ve hak arama kültürünün yerleşmesi açısından önemli olan bu çalışma ile öğrencilerimiz; sosyal sorumluluk alma, araştırma yapma, iletişim ve iş birliği becerilerini geliştirme fırsatı yakaladı.

“Çocuk Hakları ile ilgili öğretmenimizle uzun bir süredir çalışmalar yapıyorduk. Çalışmalarımız sonunda yapılan bu söyleşi ile bize konuşma fırsatı veren herkese teşekkür ederim. Bundan sonraki zamanlarda da bize böyle fırsat verilmesini çok istiyorum.” Berra Çelikaksoy (5D)

rhdr

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında “Sorularla Çocuk Hakları” konulu interaktif bir atölye çalışması gerçekleştirmek için 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz, Zeynep Kılıç ve Gökçe Uysal ile bir araya geldi.

Atölye çalışmasında çocuk haklarının önemine değinerek, özellikle çocukların katılım hakkı üzerine interaktif bir çalışma gerçekleştiren katılımcılar, öğrencilerin etkinliğe süre boyunca dahil olmalarını ve fikir üretmelerini sağladı. Öğrencilerimiz atölye çalışmasında çocuk hakları konusunda fikirlerini özgürce paylaşabilme ve savunabilme fırsatı buldu.