Terakkiliden Terakkiliye Kariyer Sohbetleri

358

Şişli Terakki Lisesi Mezunları Derneği, 2 Mart Cumartesi günü, Maçka Workinton’da, Terakki mezunları ile lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizi bir araya getiren “Terakkiliden Terakkiliye Kariyer Sohbetleri” etkinliğini düzenledi.

Üç oturum şeklinde gerçekleştirilen etkinlikte; “İşletme Yönetimi”, “Medya-İletişim” ve “Hukuk” alanlarında faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen şirket ve üniversitelerinde görev alan Terakki mezunları; Terakki sıralarında aldıkları eğitim, Terakkili olmanın iş hayatlarına etkileri ve Terakki eğitiminin iş hayatlarındaki başarılarına katkısı hakkında tecrübelerini aktardı.

Etkinlikte;

  • İşletme Yönetimi oturumunda; Tekfen Grup CFO’su Hakan Dündar’ı ve Pastel Eş Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Pinto
  • Medya-İletişim oturumunda; Jüpiter’in Kurucusu Kerem Kanık, FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Melda Cinman ve Wavemaker’ın CDO’su Sibel Ülkü
  • Hukuk oturumunda; Yemeksepeti Baş Hukuk Müşaviri Duygu Tanıt, Galatasaray Üniversitesi Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ali Cenk Keskin ve Nacak Hukuk Bürosu Kurucu Avukatı Erdem Nacak öğrencilerimizle buluştu.

Etkinlikte; oturumlara katılan konuşmacılar ve öğrenci-mezun Terakkililer keyifli bir sohbet gerçekleştirme, tecrübelerini paylaşma fırsatı buldu. Her oturumda gerçekleştirilen soru cevap bölümlerinde mezunlarımız, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

İşletme Yönetimi oturumunda, kendi aile şirketini yönetmek ile aile şirketinin aileden bağımsız şirket yöneticisi olmak arasındaki farklara değinen konuşmacılar, iş hayatlarının dinamiklerinden, zorlandıkları durumlardan ve liderliğin inceliklerinden bahsetti.

Medya-İletişim oturumunda kendi kariyer yolculuklarının çocukluk yıllarından bugüne nasıl taşındığından ve kariyer tercihlerini nasıl yaptıklarından bahseden konuklar, bir kurumda yöneticilik yapma, girişimcilikle kendi ajansını kurma ve akademisyenlik noktasında alanlarının nasıl farklılaştığı üzerinde durdu.

Hukuk oturumunda ise yine bir akademisyen, avukat ve bir kurumun baş hukuk müşaviri olmak üzere üç farklı kariyer yolculuğunun getirilerinden bahsedildi. Konuşmacılarımız, hukuk alanının üç farklı dalındaki zorluklardan ve kariyer yolculuklarında ne gibi tercihler yaptıklarından bahsetti.

Bu etkinlik, eğitim hayatını sürdüren lise, üniversite öğrencilerimizin ve iş hayatına yeni atılmış mezunlarımızın, sorularının cevaplarını alanında en iyilerinden öğrenmesi ve güzel bağlantılar kurmuş şekilde ayrılabilmesi amacı ile gerçekleştirildi. Kariyer Sohbetleri etkinliği katılımcılarından, farklı alanların oturumlarıyla çeşitlendirilmesi ve tekrar düzenlenmesi yönünde öneriler aldı.