Terakkili Mezunlar Deneyimlerini Anlatıyor: Üniversiteli Olmak

2014

Levent Yerleşkemizde lise 12. sınıf öğrencilerimiz, 17 Aralık Salı günü 24. Kariyer Günleri etkinliklerimiz kapsamında “Terakkili Mezunlar Deneyimlerini Anlatıyor: “Üniversiteli Olmak” panelinde mezunlarımızla buluştular.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, her yıl öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde ilgi ve yetenekleri doğrultusunda karar verebilmelerini destekleyici Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor.

Moderatörlüğünü 12A sınıf öğrencimiz Faruk Kandemir’in üstlendiği bu panelde, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi Özge Gürbüz, Boğaziçi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğrencisi Zeynep Saravin, Özyeğin Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Ece Doğaner, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Efe Demokan, Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği  Bölümü öğrencisi Defne Bulut,  Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi İrem Çağlayan ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Gülce Baydar paylaşımlarda bulundular.

Bu panelde mezunlarımız; üniversite hazırlık sürecini nasıl geçirdiklerini, izledikleri yolun kendileri için bu sürece hazırlanmada hangi açılardan destekleyici olduğunu, zorlandıkları dönemlerde bu durumla nasıl baş ettiklerini, bu yoğun tempoda yaşam alanlarını nasıl düzenlediklerini, nasıl bir planlama içerisinde ilerlediklerini ve kendilerini üniversiteli olmaya taşıyan çalışmalarını 12. sınıf öğrencilerimize anlattılar.

Panel, öğrencilerimizin soruları ve karşılıklı bilgi paylaşımlarıyla sona erdi.