Terakkili Gençler Üniversiteleri Tanıyor

2076

Levent Yerleşkemizden 11, 12. sınıf ve 12 IB sınıfı öğrencilerimiz, 20 – 22 Ocak tarihleri arasında 20. Kariyer Günleri: “Üniversiteleri Tanıyoruz” etkinliğinde Koç Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Sabancı Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’ni gezdi.

Üniversiteler; burs ve yurt imkânları, hazırlık sınıfı ve yeterlilik koşulları, yan dal, çift ana dal programı ve yatay geçiş kriterleri, öğrenci değişim programları katılım şartları, kariyer birimi destekli staj imkanları ve üniversitede yaşam konularında öğrencilerimize bilgi verdiler. Ardından, fakülte ve bölüm binaları, spor salonu, kütüphane ve kampüs alanlarından bahsettiler.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz,  öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için her yıl tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Bu sene gerçekleşecek diğer 20. Kariyer Günleri etkinlikleri; “Başarı Öyküsü3”, “Üniversite Terakki’de: Tadımlık Dersler”, “Haziran dönemi Üniversite Gezileri”, “Sunny ve BAU Apply Tanıtımı”, “Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Meslek Tanıtımları” ve “Tercih Konferansı.