Terakki’de Çocuk Hakları Günü, Tüm Haftaya Yayılan Etkinliklerle Kutlandı

146

Her iki yerleşkemizde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamındaki kutlamalar, 20–24 Kasım tarihleri arasında, ilkokul ve ortaokul düzeyinde çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

İlkokul öğrencilerimiz, drama öğretmenimiz Duygu Şengün ve Pelin Öney’in çocuk haklarından eğitim hakkı temalı masal dinletisi ve sınıf öğretmenimiz Zekeriya Açan’ın yazıp, bestelediği “Terakki Çocuk Hakları Şarkısı” eşliğinde kutlamalar yaptı.

Öğrencilerimiz, her sınıf seviyesi için ayrı ayrı tasarlanan çocuk hakları konulu ders planları ile farkındalık ve bilgilerini artırdı.

İlkokul etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz, çocuk haklarıyla ilgili kaynak inceleme, Web 2.0 araçları ile hazırlanan eğitsel oyun ve yarışmalar ile grup çalışmalarını gerçekleştirdi.

Ortaokul düzeyinde Türkçe ve Sosyal Bilgiler Bölümleri tarafından sınıf içi etkinlikler düzeyinde gerçekleştirilen çalışmalara, Zeynep Kılıç ve Gökçe Uysal tarafından yürütülen “Çocuk Hakları: Katılım” Atölyesi” eşlik etti.

Ortaokul etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz video yorumlama, sanal sergi inceleme, çocuk haklarının korunmasına yönelik örnek olay inceleme, Web 2.0 araçları ile hazırlanan eğitsel oyun ve sınıf içi paylaşım çalışmalarını tamamladı.