Teknolojinin Doğru Kullanımı

2659

Bilişim Teknolojileri Bölümümüz, 6. sınıf öğrencilerimizin güvenli internet kullanımı bilincinin ve iç denetim mekanizmalarının gelişmesini sağlamak için 20 Şubat Çarşamba günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de “Teknolojinin Doğru Kullanımı” konusunda bir seminer verdi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimiz ve okul idaremizin işbirliği ile seminerin içeriğini oluşturan Bilişim Teknolojileri Bölümümüz, sunumu 3 bölüm halinde düzenledi.

Sunumun ilk bölümünde sunum yapan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizden Tarık Ünlühan ve Ekban Sarı, öğrencilerimize “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi” ve “Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi” ile ilgili 5651 sayılı kanundan bahsetti.

Ayrıca sunumun içeriğinde; internette 60 saniye içinde neler yapıldığı, Youtube, Facebook ve Twitter kullanım oranları, korsan yazılımları, eğitimde teknolojiden yararlanma, akıllı telefon kullanımları ve sanal zorbalık hakkında bilgiler yer aldı. Öğrencilerimiz, sunum içeriğindeki sayısal verileri de bilgi grafikleri üzerinden  gördü.

İkinci bölümde, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi Koordinatörümüz Alpaslan Dartan “Özel Yaşamın Gizliliği” konusunda öğrencilerimize bilgi verdi.

Son bölümde ise okul yönetimi adına Müdür yardımcımız Zeren Cengiz, teknolojik aletlerin okul ortamında nasıl kullanılacağını anlattı.