Programlama Çocuk Oyuncağı

2331

Bilişim Teknolojileri Bölümümüz, Bilişim Haftası kapsamında 14 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında 3 ve 4. sınıf öğrencilerimize yönelik “Programlama Çocuk Oyuncağı” isimli bir etkinlik düzenledi.

Etkinliğin amacı, öğrencilerimizin oyun oynadıkları ve sosyalleştikleri bilgisayar ve internet teknolojileriyle aslında kendi programlarını da kolay bir şekilde yazabileceklerini ve bunun çok basit bir şey olduğunu fark etmelerini sağlamak. Bununla birlikte, bilgisayar ve internet teknolojilerinin sadece bir tüketim değil, bir değer yaratma aracı olduğunu erken yaşlarda anlamalarına yardımcı olmak.

3 ve 4. sınıf velilerimize konuyla ilgili bilgilendirme mesajı ile birlikte “Katılım İstek Formu” gönderen Bilişim Teknolojileri Bölümümüz, başvuru sırasına göre tüm istekli öğrencilerimizi dört farklı oturumda etkinliğimize davet ettiler.

Öğrencilerimiz kendi tabletlerini getirerek Bilgisayar Öğretmenimiz Pınar Kadıoğlu’nun danışmanlığında önceden yükledikleri mobil uygulamalar ile temel programlama mantığı, algoritma oluşturma ve problem çözme çalışmaları yaptılar. Uygulamalarda yer alan maskotu (robot ve dinozor) istedikleri gibi yönlendirebilmek ve verilen problemleri arkadaşları ile birlikte çözebilmenin zevkini yaşadılar.

3. sınıf öğrencilerimizin “Daisy the Dinosaur” uygulamasını ve 4. sınıf öğrencilerimizin “Light-bot Hour of Code” uygulamasını Apple Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.