Profesyonel Öğrenci Olmak

2553

Tepeören Yerleşkemizde lise 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, 23. Kariyer Günleri Başarı Öyküsü etkinliklerimiz çerçevesinde 24 Ekim Çarşamba günü Bilgi Üniversitesi Tanıtım Birimi ve Kurumsal İletişim Direktörü Murat Saydam’la bir araya geldi. Saydam öğrencilerimize Profesyonel Öğrenci Olmakkonulu bir sunum yaptı.

Saydam, öğrencilerin akademik çalışmaların yanında, birçok etkinliğin ve sosyal projenin içinde olmalarının önemi ve yalnızca akademik başarının hayat başarısı için yeterli olamayacağını vurguladı. Kendilerini birçok açıdan donatmalarının; kültür, tarih, sanat, spor ve sosyal ilişkiler anlamında zenginleşmeye çalışmanın hayat başarısı anlamında kendilerine ve çevresine yarar sağlayacağını belirtti.

Yaşam becerilerinin mücadele etme gücü, iletişim, yaratıcılık, zaman yönetimi ve stratejik düşünme olduğunu aktaran Saydam; bu becerileri geliştirmek için gençlerin, akademik çalışmaların yanı sıra sosyal faaliyetlere, kulüp çalışmalarına ve sosyal sorumluluk projelerine önem vermeleri gerektiği üzerinde durdu. Saydam, kendi yaşam hikâyesinden de örnekler vererek gerçekleştirdiği sunumun ardından öğrencilerimizin merak ettiği soruları cevapladı.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için her yıl tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor.