Prof. Dr. Gökhan Malkoç Konuğumuz Oldu

2428

Levent Yerleşkemizden psikoloji okumak isteyen 12. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin 19. Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında 21 Nisan Salı günü gerçekleştirdiği Psikoloji Bölüm Tanıtımında Türk Psikologlar Derneği Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Malkoç’la bir araya geldi.

Malkoç; psikoloji bölümünü, derslerini, diğer bölümlerle bağlantılarını, psikolojinin alt dallarını, yüksek lisans yapmanın önemini, çift dal programlarının bölüme katkılarını, erasmus programlarının öğrencilere neler sağladığını anlattı. 1999 Adapazarı depremi ve sonrasında travma çalışmalarıyla önemi fark edilmeye başlanan Psikoloji bilimine ilginin Van-Erciş depremi ve Soma faciası ile daha da çoğaldığını ifade etti.

Psikoloji okuma ve bu işi yapmada en önemli değerin manevi haz olduğunu vurgulayan Malkoç, ülkemizde psikolojiye ve psikologlara bakışın yıllar içinde olumlu anlamda değiştiğini, mesleğin saygınlık kazandığını ve artan ivme ile de bunun devam ettiğini dile getirdi.

Haziran ve temmuz ayında gerçekleşecek diğer etkinliklerimiz; ‘Bölüm Tanıtımları”, “Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Sektör Gezisi”, “Meslekleri Tanıyalım”, “Tercih Konferansı” ve “Tercih Masaları”.