Öğretmenlerimiz Liverpool 2013 IATEFL Konferansına Katıldı

2506

Anaokulu İngilizce Öğretmenlerimiz Esra Girgin, Özge Karaoğlu Ergen ve İlkokul Yabancı Diller Bölüm Başkanımız Simin Demir 8 – 12 Nisan tarihlerinde Liverpool’da bu yıl 47. si gerçekleştirilen ve 4000’e yakın üyesi olan IATEFL (International Association of Teachers as a Foreign Language) konferansına katıldılar.

İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimine katkıda bulunan, uluslararası birçok yazarın, eğitimcinin, yayınevinin aynı çatı altında toplandığı bu konferansta öğretmenlerimiz, 45 dakikalık “Break the ice! Warm up your class!” sunumlarında derse hazırlık aşamasındaki aktivitelerin önemini vurguladılar. Ardından bu aktiviteleri etkileşimli bir şekilde katılımcılara aktardılar.

Sunumlarında ders başlarında yapılabilecek olan geçiş aktiviteleri ile birlikte yeni tanışan grupların birbirlerini tanımaları için uygulanabilecek pratik fikirler içeren aktiviteleri anlatan anaokulu öğretmenlerimizin yapmış oldukları sunumlar, katılımcılara İngilizce derslerinde uygulanabilecek her seviyeye hitap eden çeşitli aktivite fikirleri verdi.