Öğrencilerimizin Contemporary İstanbul 2012 Gezisi

1969

Akbank Private Banking, Contemporary İstanbul’12 Uluslararası Sanat Fuarı’nda öğrencilerimiz çağdaş sanatın güncel örnekleri ile buluştu.

Sanatın yatırım yönünün, sanat koleksiyonerliğine ilişkin bilgilerin uzmanlar tarafından aktarıladığı Çağdaş Sanat Buluşmaları’nda bölgenin çağdas sanat koleksiyonerleri, yatırımcılar, iş dünyasından önemli isimler, genç sanatseverler ve galericiler bir araya geldi.

4. sınıf öğrencilerimizden oluşan bir grup öğrenci de 22 Kasım Perşembe günü, Contemporary İstanbul 2012 Etkinliği’ndeydi. Çağdaş sanat örneklerini  izleyen  öğrencilerimiz,  sergi  mekanındaki yapıtlar aracılığıyla çağdaş sanata dair kavramları inceleme fırsatı yakaladı.

Bu özel çalışmaya katılan öğrencilerimiz için; sanat ve sanat eseri hakkında düşünmek, sanatçılar arasındaki farkı bulmak, çağdaş sanata dair kavramları öğrenmek, bir düşünceyi anlatmanın sınırsız yolu olduğunu fark etmek ve yaratıcılıklarını kullanmak için özgür olduklarını keşfetmek eğlenceli oldu. Öğrenciler, isimlerini kendilerinin koydukları bir sokakta özgürce çalışıp; o sokak için eserlerini tasarladı ve  oraya ait bir tema olarak bıraktı.

[nggallery id=19]