Öğrencilerimiz, “Meslek Tanıtımları: Yapay Zeka” Konferansındaydı

133

Her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, 3-4 Nisan tarihlerinde “Meslek Tanıtımları: Yapay Zeka” konferansında, mezunumuz Onuralp Öztürk ile bir araya geldi.

Konferansta, mezunumuz ve SAS Türkiye şirketi Genel Müdür Yardımcısı Onuralp Öztürk, eğitim hayatını, meslek seçimini etkileyen etmenleri, kariyer yolculuğunu, deneyimlerini ve güncel iş hayatını öğrencilerimizle paylaştı. Öztürk, aynı zamanda istatistik alanının yapay zekayla nasıl desteklenebileceğini, büyük verileri anlayabilmenin, yorumlayabilmenin ve bunu yapay zekaya dönüştürebilmenin önemini anlattı. Yapay zeka alanında kariyerini şekillendirmek isteyen öğrencilerimize, sabırlı ve dikkatli olma, disiplinler arası düşünebilme becerilerini geliştirmenin gerekli olduğunu ifade etti.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “Kariyer Günleri”, Levent Yerleşkemizde 28. ve Tepeören Yerleşkemizde 11. kez gerçekleştiriliyor. Kariyer Günleri kapsamında, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayılan etkinlikler düzenleniyor. “Tadımlık Dersler”, “Üniversite Gezileri”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Meslek Tanıtımları”, “Tercih Konferansı” bu sene gerçekleştirilecek “Kariyer Günleri” etkinlikleri arasında yer alıyor. Öğrencilerimiz, tüm yıla yayılan programlarda meslek uzmanlarıyla, mezunlar derneğimizin de desteğiyle buluşmaya devam ediyor.