Öğrencilerimiz Güzel Sanatlar Eğitimi için Ne(ler) Yapmalı?

1865

11 ve 12. sınıflardan gönüllü öğrencilerimiz, 19 Kasım’da gerçekleşen “Güzel Sanatlar Eğitimi İçin Ne(ler) Yapmalıyım?” konferansında alanlarını anlatan konuklarımız İç Mimar Ceylan Ergene, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım öğretim görevlisi Meryem İmre, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü öğretim görevlisi Derin Derman, oyuncu Kerem  Kupacı, Sinema TV öğrencisi Burak Çevik ve Mimarlık öğrencisi Gonca Çetinkaya ile buluştu.

Önce küçük gruplarda kendi bölümleri ile ilgili bilgi almak isteyen öğrencilerimizle kariyer planlamaları üzerine sohbet eden konuklarımız, çalışmanın ikinci yarısında 41 öğrencimizle bir araya geldi.

Konuklarımız, öğrencilerimizin ne okumak istediklerine karar vererek gerçek hedeflerini belirlemelerini, 11. sınıftan itibaren üniversitelerin hangi koşullarla öğrenci aldığını öğrenmek için üniversiteleri ziyaret etmelerini, böylece ilgili kişilerle iletişime geçerek  bölümlerin hangi tür sınav ve çalışmalarla öğrenci kabul ettiğini araştırabileceklerini belirttiler.

11. sınıfta çizim kursuna başlamanın önemi üzerinde duran konuklarımız, sanatın bir disiplin olduğunu dile getirerek tüm disiplinlerle işbirliği içinde olmanın gerekliliğini vurguladı.