Öğrencilerimiz “İlham Veren Cumhuriyet Kadınları”nı Anlattı

2211

Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. Yılında Levent Yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, 19 – 23 Ekim haftası “İlham Veren Cumhuriyet Kadınları” konulu çevrim içi bir etkinlik gerçekleştirdi. Sanatta, sporda, siyasette öncü olan, bilimde çığır açan “Cumhuriyet Kadınları” öğrencilerimizin seslendirmeleriyle bir kez daha anıldı.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün düzenlediği etkinlikte Levent Yerleşkesi 11E sınıfı öğrencilerimizden Demir Pabuçcu’nun Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” sözlerini aktardığı etkinlikte Bedia Muvahhit, Afet İnan, Dilhan Eryurt, Füreya Koral, Halet Çambel, Mihri Müşfik, Nüzhet Gökdoğan, Remziye Hisar, Sabiha Ziya Bengütaş, Sabiha Gökçen, Safiye Ali, Satı Çırpan, Semiha Berksoy ve Suat Derviş’i öğrencilerimiz bir kez daha andı. “İlham Veren Cumhuriyet Kadınları”nı Levent yerleşkesi öğrencilerimizden Eyna Türker (11F), Sude Şirin (Fen11), İzem Genç (11F), Duru Çağlayan (11B), Aysu Temel (11A), Ceyda Sürmeli (Fen10) ve İpek Ünlühan (FEN10) anlattı. Etkinliği, her iki yerleşkemizden lise 11. sınıf öğrencileri çevrim içi olarak izledi.

Ayrıca, her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, çevrim içi hazırladıkları “Özgürlük” temalı bir şiir dinletisi gerçekleştirdi. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün düzenlediği dinletiyi, çevrim içi derslerde Hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri izledi. Levent yerleşkesi Hazırlık A sınıfından Demir Kurtuldu, Cansu Karadede, Ozan Deniz Kaya, Rabia Kaya; Tepeören yerleşkesi Hazırlık A sınıfından  Elif Beyza Ata , Hazırlık B sınıfından Cenan Gencer Paul Eluard’ın Liberte, F.Hüsnü Dağlarca’nın Görev, Nazım Hikmet’in Özgürlük ve Kuvâyı Milliye ve Düşman adlı şiirlerini seslendirdiler.