Öğrencilerimiz IELTS Sınavı Hakkında Bilgi Sahibi Oldu

1977

Her iki yerleşkemizde lise 11. sınıf öğrencilerimiz, 26 – 27 Kasım tarihlerinde “IELTS – Info Session” eğitimi aldı. Türkiye’deki iki sınav merkezinden biri olan IDP IELTS Australia uzmanı tarafından verilen bu eğitimin amacı; öğrencilerimizin 28 yıldır dünyanın birçok ülkesinde İngilizce Seviye Belirleme Sınavı olarak uygulanan ve Cambridge Üniversitesi ESOL tarafından hazırlanan IELTS (International English Language Testing System) sınavına hazırlanmaları ve farkındalık kazanmalarıydı.

Bu eğitimde öğrencilerimiz, IELTS sınavında ölçülen dört becerinin (okuma, yazma, dinleme, konuşma) üzerinde ayrı ayrı durulmuş ve her soru tipi için strateji ve ipuçlarını aldı.

Uzmanlar, yazma ve konuşma becerilerinin değerlendirme ve notlama sürecinin öğrencilerimiz tarafından daha iyi anlaşılması için uzman yorumları ve örnek soru çeşitleri üzerinden geçtiler. Eğitimin son bölümünde uzmanlar, öğrencilerimizin sınav içeriği ve uygulanışı hakkındaki sorularını cevapladılar.

Tüm 11. sınıf öğrencilerimiz şubat ayında okulumuzda yapılacak olan IELTS deneme sınavına; dileyen öğrencilerimiz ise mart ayında IDP Australia tarafından yapılacak olan gerçek IELTS sınavına girecek. Sadece gerçek IELTS sınavına kayıt yaptıran öğrencilerimize yönelik IDP Australia tarafından iki oturumluk IELTS Writing eğitimi verilecek.