Öğrencilerimiz “4. Kütüphane Şenliği”nin Kültür ve Sanat Etkinliklerinde Buluştu

2288

İlkokul ve Ortaokulumuzda 8 – 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen “4. Kütüphane Şenliği”nde öğrencilerimiz kültür ve sanat etkinliklerinde buluştu.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen şenlikte öğrencilerimiz; çeşitli yayınevlerinin katıldığı kitap fuarından, tiyatro gösterilerine, atölye çalışmalarından, gölge oyununa ve karikatür sergisine kadar yayılan etkinliklerde aktif rol alarak yaşayarak öğrenme ve deneyim kazanma şansı yakaladılar.

Öğrencilerimiz; Anfora Yayın Dağıtım A&DA Kitap, Kırmızı Kedi, Final Kültür Yayınları, Kelime Yayınları, Can Yayınları, Redhouse – Sev Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Günışığı Kitaplığı, Pandora, İthaki Yayınları ve Tema Vakfının katıldığı şenliğin geleneksel kitap fuarında çocuk edebiyatının nitelikli ürünlerini ve yazarlarını keşfetti.

Şenliğin ilgi çeken aktivitelerinden 2. sınıf öğrencilerimizin sunduğu “Hacivat ve Karagöz Çocuklarla Buluşuyor” adlı gölge oyunu ve 1. sınıf öğrencilerimize yönelik “Vaay, Panama Ne Güzelmiş!” adlı kitabın çocuk yogası, Drama Eğitmenimiz Hafize Çınar Güner’in eğitmenliğinde gerçekleşti. “Kurbağa ve Murbağa” adlı tiyatroyu izleyen 2. sınıf öğrencilerimiz ise hem eğlendiler hem de arkadaşlık üzerine düşündüler.

1. sınıf öğrencilerimiz, Yazar Süleyman Bulut’un söyleşisinde noktalama işaretlerini eğlenceli bir şekilde hatırlarken, 3. sınıf öğrencilerimiz Yazar Şebnem Oral ile yaptıkları “Müzikli Masal Sepeti” adlı söyleşide masalları farklı bir şekilde ve müzik eşliğinde ilgiyle dinlediler. 7. sınıf öğrencilerimiz arasında merak uyandıran “Perg Efsaneleri Serisi” ve son kitabı “Şamanlar Diyarı”nın yazarı Barış Müstecaplıoğlu ise “Fantastik Roman ve Öykü Yazmak” başlıklı sunumuyla fantastik roman ve öykü yazmanın inceliklerini öğrencilerle paylaştı.

Karikatürcüler Derneği İzmir Şubesi ve TKD İzmir Şubesinin hazırladığı kütüphaneleri ve kütüphane çalışanlarının sorunlarını farklı bir şekilde anlatan “Karikatürler Gözüyle Kütüphane Çalışanları konulu resim sergisi, 4. sınıf öğrencilerimizin tasarladığı “Seramik Tasarımları Sergisi” ve İlkokul öğrencilerimizin açık havada gerçekleştirdiği perküsyon gösterisi de etkinliklere renk katmış oldu.

[nggallery id=36]