Öğrenci Birliği Darülaceze Ziyareti

1892

Öğrenci Birliği olarak sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında 14 Şubat Cuma günü, 3. ve 4. sınıf temsilcilerimizle Darülaceze kurumuna ziyarete gittik. Darülaceze’de yaşayan büyüklerimizle sohbet ettik, anılarını dinledik. Anılarını dinlerken zaman zaman duygusal zaman zaman da neşeli anlar yaşadık. Yetkililerden kurumun tarihçesi ve işleyişi hakkında bilgiler edindik. Kurumun binalarını gezerek nasıl bir donanıma sahip oldukları konusunda fikir sahibi olduk. Orada yaşamını sürdürmek durumunda olan bakıma muhtaç yaşlılar için yapılanlar yüreğimize su serpti. Onların yaşamını daha kaliteli bir biçimde sürdürmeleri için her imkan kullanılıyordu.

Burada yaşayan büyüklerimizin rehabilitasyon merkezlerinde kilim, çorap, resim, seramik vb. çalışmalar yaparak hem bir eser üretme keyfini yaşadıklarını hem de kuruma katkıda bulunduklarını görmek çok güzeldi. Görme engelli yaşlıların kâğıt parçalayarak rehabilite olduklarını, zamanlarını değerlendirdiklerini ve geri dönüşüme katkıda bulunduklarını öğrendik.

Kurumun en önemli özelliklerinden biri de her dinden, her milletten insanın birlikte yaşaması. Burada yaşayanlar tüm dünyaya örnek olacak biçimde hoşgörü ve saygı içinde yaşamayı başarıyor. Kurum içerisinde cami, kilise ve sinegogun bir arada bulunması da bu hoşgörünün simgesi.

Daha sonra Müzik Bölümü Başkanımız Aykut Yılmaz, kurumda muhteşem bir konser verdi. Kurumun sakinleri ve konuklar, konseri keyif içinde izleyip çalan şarkılara eşlik ettiler. Ayrılmadan önce, aldığımız armağanları verirken herkesin gözleri dolmuştu.

Çok duygulu anlar yaşadık ve tüm yaşamımız boyunca unutamayacağımız anılarla okulumuza döndük.

Darülaceze’de yapılan işler hepimizi çok mutlu etmişti ve oradan büyük bir gönül rahatlığıyla ayrıldık.

İlkokul Öğrenci Birliği

[nggallery id=58]