Mobil Uygulamamız “Bölme Akademisi” Güncellendi

2104

Oyunun öğrenmede güdülenme etkisinden faydalanarak bölme işlemi ve matematik dersine karşı olumlu tutum geliştirmek ve öğrencilerin küçük yaşta bölme işlemine yönelik kavram ve işlem becerilerinin geliştirilmesini sağlamak için Matematik Öğretmenlerimiz Başak Uzunali, Burçak Sürmeli, Dilek Ustaoğlu, Özlem Çelik ve Seda Özcan’ın tasarladığı ve Eğitim Teknoloğumuz Demet Küyük’ün programladığı oyun bazlı mobil uygulamamız “Bölme Akademisi”nin yeni versiyonu App Store ve Google Play’de.

5. sınıflar Yaratıcı Zihinler Kulübü öğrencilerimizin test çalışmalarını yaptığı; 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerimizin seslendirme çalışmalarına katkıda bulunduğu mobil uygulamamızın ilk versiyonundaki; bölmenin terimleri, bölümün basamak sayısını tahmin etme, bölme, kısa yoldan 10, 100, 1000 ..ile bölme, bölümde arada ve sonda 0 olan bölmeler, bölme kuralları kazanımlarına yönelik oyunlara ek olarak, yeni versiyonunda virgüllü bölmeler için “Spor Kompleksi“, bölünebilme kuralları için ise “Mezuniyet Etkinlikleri” oyunları var.

Geçtiğimiz yıl Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği “ERG-Eğitimde İyi Örnekler” konferansında da mobil uygulamamız poster sunumu olarak yerini almıştı.

Mobil uygulamamızın yeni versiyonunu App Store ve Google Play üzerinden “Terakki” veya “Bölme Akademisi” anahtar kelimeleriyle arayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Google Play – https://play.google.com/store/apps/details?id=air.terakki.bolme&hl=tr

App Store – https://itunes.apple.com/tr/app/bolme-akademisi/id866999682?mt=8