Mobil Uygulamamız “Bölme Akademisi” Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’ndaydı

2222

Ortaokul Matematik Öğretmenlerimiz Başak Uzunali, Burçak Sürmeli, Dilek Ustaoğlu, Özlem Çelik ve Seda Özcan ile Eğitim Teknoloğumuz Demet Küyük’ün geliştirdiği Bölme Akademisi adlı mobil uygulama, 3 Mayıs Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği “ERG-Eğitimde İyi Örnekler” konferansında poster sunumu olarak yerini aldı.

Öğrencilerimizin, teknolojik gelişmelere büyük merak duymaları ve bu yenilikleri hızla hayatlarının bir parçası haline getirmeleri, öğretmenlerimizin eğitim anlayışını etkileyerek onların iletişim teknolojilerini, öğrenimin sağlanması veya pekiştirilmesi için bir araç haline getirmelerini sağlıyor. Mobil teknolojilerinin bu düzeyde erişilebilir hale gelmesi ise öğrencilere yer ve zamandan bağımsız, bireysel öğrenme imkanı yaratıyor.

Bölme işlemi, öğrencilerin ilerde öğreneceği birçok konuya ön koşul kazanımlar içermekte ve günlük yaşam becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmakta. 4, 5 ve 6. sınıf öğrencileri için geliştirilen bu mobil uygulama, öğrencilerin küçük yaşta bölme işlemine yönelik kavram ve işlem becerilerinin geliştirilmesini ve konu kazanımlarına eksiksiz bir şekilde erişimini sağlamasına yardımcı oluyor.

5. sınıflar Yaratıcı Zihinler Kulübü öğrencilerimizin test çalışmalarını yaptığı, 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerimizin ise seslendirme çalışmalarına katkı sağladığı bu mobil uygulamada oyunun öğrenmeye güdüleme etkisinden faydalanılarak bölme işlemi ve matematik dersine karşı olumlu tutum geliştirilmesi hedeflendi.

“Bölme Akademisi” adlı mobil uygulamayı, “Terakki” veya “Bölme Akademisi” anahtar kelimeleriyle App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.