Liseler Arası İkinci Yabancı Dil Kısa Film Yarışmamız Gerçekleşti

2662

Lise Dünya Diller Bölümümüzün organize ettiği İstanbul ili Liseler Arası İkinci Yabancı Dil Kısa Film Yarışması, 2 Haziran Cuma günü Levent Yerleşkemizde Terakki Vakfı Kültür Merkezi K2’de gerçekleşti. Yarışmada 8 okuldan 31 kısa film yer aldı.

Yarışmamızın amacı; gençlerin öğrendikleri ikinci yabancı dil olan Almanca, Fransızca veya İspanyolcayı kullanarak, sinema sanatıyla duygu ve düşüncelerini ifade edebilmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını geliştirmek.

Almanca kategorisinde; Özel Amerikan Robert Lisesi’nden Sena Kocaman “Ein Kurzfilm Über Typische Jugendfilme” ile Birinci, İstek Özel Acıbadem Fen Lisesi’nden Burçin Sena Sığıncı “Mein Schoko Laden” ile İkinci, Robert Lisesi’nden Günay Kıran “Das Mitgefühl” ile Üçüncü oldu. İstek Özel Acıbadem Fen Lisesi’nden Ege Derya Benhisavi “Hunde Und Straßentiere” ile Mansiyon aldı.

Fransızca kategorisinde; Özel Irmak Okulları’ndan Saba Mandıracı “La Peur” ile Birinci, Robert Lisesi’nden Can Karakaş “Le Regret” ile İkinci, Özen Sezin Lisesi’nden Nazlı Zeynep Özünal “Histoire de l’histoire” ile Üçüncü oldu. Robert Lisesi’nden Hazal Deniz Zenger “True Life: ‘Je Suis Dependant de Juis de Raisin” ile Mansiyon aldı.

İspanyolca kategorisinde; Robert Lisesi’nden Sude Metin “Tu Nueva Vida” ile Birinci, Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nden Abdulahad Sarımurat “Un Dia Sin Internet” ile İkinci ve Hisar Okulları’ndan Melisa Eryüksel “La Biografia de Pablo Picasso” ile Üçüncü oldu. Hisar Okulları’ndan Dila Bağdatlı “Mi Vacacion Pasada” ile Mansiyon aldı.

Ayrıca “El Amor de Beatriz” ile Mef Okulları’ndan Defne Yiğit, “Mein Tagesablauf” ile Özel Taşdelen Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nden Çağan Aktaş ve “Comme un Arc en Ciel” ile Mef Okulları’ndan Efe Deniz Singin En İyi Müzik Ödülü’ne; “Solo es Diferente” ile Mef Okulları’ndan Dilara Tolu En İyi Kostüm Ödülü’ne ve “Ein Einsamer Mensch” ile Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden Öykü Kayan En İyi Efekt Ödülü’ne layık görüldü.