Kariyer Günleri Etkinlikleri Devam Ediyor; Meslek Tanıtımı: Endüstri Mühendisliği

148

Her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, 21 ve 22 Şubat tarihlerinde “Meslek Tanıtımı: Endüstri Mühendisliği” konferansında, Kibar Holding Başkan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur ile bir araya geldi.

Konferansta, endüstri mühendisliğinin kapsamını ve kendi kişisel deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşan Gonca Yılmaz Batur; endüstri mühendisliğinin dersleri, eğitimi, yurtiçi ve yurtdışı eğitim süreçleri, üniversiteler, çalışma alanları, teknoloji ve endüstri mühendisliğinin entegrasyonu başlıklarını öğrencilerimizden gelen sorularla yanıtladı.

Öğrencilerimizin üniversite hayatlarını nasıl şekillendirebilecekleri konusunda önerilerde bulunan Batur, mezun olmadan önce staj yapmanın, hatta iş bulmanın, sektördeki öneminden bahsetti. Lise hayatını ve meslek seçimini etkileyen etmenleri, kariyer yolculuğunu, devam ettirdiği kişisel eğitim sürecini, birkaç sene süren Ticaret Bakan Yardımcılığı deneyimini, güncel iş hayatını ve kariyerindeki önemli durakları öğrencilerimizle paylaştı.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi’nin yürüttüğü “Kariyer Günleri”, Levent Yerleşkemizde 28. ve Tepeören Yerleşkemizde 11. kez gerçekleştiriliyor. Kariyer Günleri kapsamında, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayılan etkinlikler düzenleniyor. “Tadımlık Dersler”, “Üniversite Gezileri”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Meslek Tanıtımları”, “Tercih Konferansı” bu sene gerçekleştirilecek diğer Kariyer Günleri etkinlikleri arasında yer alıyor.