İlkokul Öğrenci Birliği ve Okul Aile Birliği “Yeni Yıl Hediyesi Kampanyası”

2673

Biz bu yıl da yeni yıl heyecanını sadece yakın çevremizle değil, farklı okullardaki arkadaşlarımızla paylaşmak, aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmek istedik. Bu amaçla Beşiktaş 50. Yıl Süheyla Artam İlkokulu ve Balat Ulubatlı Hasan İlkokulunda öğrenim gören yüz altmış dört öğrenci belirleyerek, bir “yeni yıl hediyesi kampanyası” düzenledik.

Etkinliğin ilk adımı olarak ilkokul danışmasında “dilek ağacı” adı verdiğimiz bir ağaç oluşturduk. Dilek ağacının dallarına adı geçen ilkokulun her öğrencisi için beden ölçüleri ve ayakkabı numaraları yazılı iki kart astık. Etkinliğimiz öğrencilere duyurulduktan sonra kampanyamıza destek vermek isteyen anne-babalarımız okula geldiler. Dilek ağacına asılı kartlardan alarak kendi seçtikleri öğrencilere hediyeler aldılar. Alınan hediyeler velilerimiz tarafından bize teslim edildikten sonra paketlerin kolilenmesi için çalışmalara başladık. Öğrencilerimiz ve okul aile birliğimiz bütün kolilerin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif görev aldılar. Kolilerin teslim edilmesinin yeni yıldan önce olması için bütün imkanlarımızı seferber ettik.

İlkokul “Öğrenci Birliği” 50. Yıl Süheyla Artam İlkokuluna, Okul Aile Birliği velilerimiz ise Ulubatlı Hasan İlkokuluna gitti. Bizi orada karşılayan okul yetkilileri kampanyamızdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Daha sonra hediyelerimizi vereceğimiz öğrencilerle bir araya geldik. Onlar da bizi orada görmekten çok mutlu oldular. Onlarla tanışıp sohbet ettikten sonra aldığımız hediyeleri öğrencilere teslim ettik. Yeni bir yıla girmenin getirdiği mutluluğu başkalarıyla paylaşmak ve oradaki öğrencilerle bir arada olmak bizi çok mutlu etti.

Bu kampanyanın amacına ulaşmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan Okul Aile Birliğine, okul yönetimimize, hediyelerin alınmasındaki destekleri için velilerimize, kolilerin hazırlanması sırasında öğrencilerimize ve velilerimize, kolilerin teslimi sırasında verdikleri emek için çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

[nggallery id=81]

İlkokul Öğrenci Birliği