GIN Kulübü Öğrencileri Bremen’deydi

1868

Levent Yerleşkemizden Küresel Sorunlar Ağı (Global Issues Network – GIN) Kulübü öğrencilerimiz, Kasım’ın son haftası Almanya’da International School of Bremen tarafından bu sene 3.sü düzenlenen “GIN Forum in Bremen” etkinliğine katıldı. Dünya meselelerinin ele alındığı bu forumda Terakkili öğrenciler, Afrika’nın Farklı Yönleri” başlıklı bir sunum yaptı.

Sunumda öğrencilerimiz önce Afrika kıtasını tanıttıktan sonra Afrika kıtasında yaşanan sıkıntıların neler olduğunu anlattılar. Kıta olmasına rağmen nasıl tek bir ülkeymiş gibi genel geçer ifadelerle yargılandığından da bahseden öğrencilerimiz, sunumlarının ikinci yarısında Afrika kıtasında bulunan ülkelerin farklı sosyo-ekonomik durumlarına değindi ve Afrika’da yaşanmakta olan gelişmelerden bahsetti. Ardından, barış ve kardeşlik temalarına vurgu yaparak sunumlarını sonlandırdılar.

Mart ayında Lüksemburg’ta 13. kez düzenlenecek olan Uluslararası GIN Konferansı çalışmalarına başlayan öğrencilerimiz, Bremen’de yaptıkları sunumu mayıs’ta gerçekleşecek Terakki 4. GIN Günü’nde tüm okul arkadaşlarıyla paylaşacaklar.