Gezen Kitap Elden Ele

2725

Ortaokul Türkçe Bölümümüz ve Kütüphane Birimimizin 6. sınıf öğrencilerimize okumayı sevdirmek için Levent Yerleşkemizde 7 – 11 Eylül tarihleri arasında, Tepeören Yerleşkemizde ise 30 Eylül Çarşamba günü bir “Gezen Kitap” projesi başlattı. Kütüphanede öğrencilerimiz tarafından bulunup okunmayı bekleyen bu gezen kitabın ismi ise “Bu Kitabın Adı Sır”.

IMG_6521gezen kitap

Bu projeyle öğrencilerimiz arasında okumaya merak ve ilgi uyandırmayı amaçlayan öğretmenlerimiz, önce her bir 6. sınıf şubesine bu kitaptan birer tane aldı. 6. sınıflarımız da belirlenen tarihlerde kütüphaneye giderek önce kütüphane sistemimizle ilgili bilgi sahibi oldu, daha sonra kütüphanede okuma kitapları arasında gizlenen “Bu Kitabın Adı Sır”ı bulmaya çalıştı. Kitabı bulan ilk öğrencimizle de “Gezen Kitap” serüveni başlamış oldu.

Kitabı okuyan öğrencilerimiz, kitabı kütüphaneye teslim ederek projenin defterine kitapla ilgili duygu ve düşüncelerini yazacak. Diğer öğrencilerimiz ise arkadaşlarının kütüphaneye bıraktığı kitabı bulmak için uğraşacak. Böylece Gezen Kitap serüvenine katılan her öğrencimiz, tek bir kitabı paylaşıp okumanın keyfine varacak.

gezen kitap 3

Sene sonunda fotoğraflar ve öğrenci görüşlerinin sergileneceği bir panoyla proje tamamlanacak.