Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması

2127

Levent Yerleşkemizden 9 ve 10. sınıf öğrencilerimiz, 20. Kariyer Günleri etkinliklerimiz kapsamında 29 Mart Salı günü düzenlenen “Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması” Konferansı’nda Bilgi Üniversitesi Tanıtım ve Kurumsal İlişkiler Daire Başkanı Murat Saydam’la buluştu. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleştirdiği konferansta Saydam; üniversite hayatını anlamlı kılmanın, öğrenmek ve öğrenmeyi farklı disiplinlerle birleştirmenin önemini anlattı.

Üniversite yaşamında sosyal ilişkilerin önemine değinen Saydam, akademik becerilerin yanı sıra sosyal becerilerin gelişmesinin, sosyal ilişkilerin kuvvetlenmesinin, kulüplerde çalışmanın, ilişki kurmanın, iletişimde olmanın gelecekteki iş hayatına nasıl yansıdığından bahsederken onlara önemli mesajlar verdi:

“Kendi kararlarınızı verebilmek için kendinizle konuşun, ne kadar çok okursanız, ne kadar çok şey bilirseniz o kadar hayatın içinde olursunuz. Kariyer planlamalarınızı gelecekteki meslekler üzerinden yapmak yerine kendiniz için en uygun olanı hedefleyin. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden gidin. Sizi sizden başka kimse engelleyemez. Ayağınızın bir parmağı yere değsin ama uzanabildiğiniz kadar yıldızlara uzanın. Hayallerinizi kurun.”

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz,  öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak 20. Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Bu sene gerçekleşecek diğer Kariyer Günleri etkinlikleri “Dekanlarla Buluşma: Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Meslek Tanıtımları” ve “Tercih Konferansı”.