Ergenlikte Yetişkinliğe Ara Yolda İlk Adım

2046

Hepimize “Büyüdüğünde ne olmak istersin?” sorusu sorulmuştur. Çocukken genellikle hazır bir yanıtınız vardı: Doktor, hemşire, öğretmen, polis, uçak pilotu, astronot ya da dansçı olmak gibi. Lise öğrencisiyken ise okumak istediğimiz meslek dalının gerektirdiği eğitimleri ve iş olanaklarını düşündükçe bu netlik yerini çoğunlukla sorgulamaya ve belirsizliğe bıraktı.

Belki de “Mezun olduğumda ne yapacağımı bilmiyorum” belirsizliği lise çağlarında sizleri en çok kaygılandıran durumlardan birisi oldu. Bu sorunun cevabını eğer hala bilmiyorsanız, unutmayın ki yalnız değilsiniz.

Her yeni başlangıç yeni bir heyecan ve bilinmezlik demektir. Lise hazırlık veya 9. sınıfta başlayan süreç YGS ve LYS’ nin bitimiyle nihayet sonlandı. Zorlu geçen bu süreçte göstermiş olduğunuz çabayı takdir ediyor ve sizleri tebrik ediyoruz.

Tercih dönemiyle ilgili ÖSYM tarafından henüz bir açıklama yapılmamakla birlikte 18 Temmuz 2012 tarihinde sınav sonuçlarının açıklanması, 23 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında da tercihler döneminin olacağı beklenmekte.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi olarak belirtilen tarihlerde sizlere hedefleriniz doğrultusunda, doğrubiçimde rehberlik etmek ve tercihlerinizde size birebir destek olmak için okulumuza bekliyor olacağız.

Yepyeni bir geleceğe hazır olduğunuzu biliyor ve sizler adına bu süreci mutlulukla izliyor olacağız.

Sevgilerimizle,

Alpaslan Dartan
Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi Koordinatörü
Terakki Vakfı Okulları