Dijital Hikâye Yarışmamızın Altıncısı Gerçekleşti

422

Lise İngilizce ve Bilişim Teknolojileri bölümlerimizin düzenlediği “Resmin Ardındaki Hikâye/Story Behind the Painting” konulu İstanbul Liseler Arası İngilizce Dijital Hikâye Yarışmamızın ödül töreni 12 Mayıs Cuma günü çevrim içi ortamda gerçekleşti. İstanbul genelinde 5 okuldan 14 öğrenci, hazırladıkları dijital hikâyeleriyle yarışmaya katıldı.

Bu sene altıncısı yapılan yarışmanın amacı; lise öğrencilerinin İngilizce ve Bilgisayar Bilimi derslerinde edindikleri dil ve dijital becerileri ile yaratıcılıklarını geliştirmektir. Yarışmanın bu seneki konusu ise öğrencilerin dünyaca ünlü bir sanat eseri seçmeleri ve bu eserin hayat bulmasına ilham vermiş olabilecek hikâyeler yaratmaları olarak belirlendi.

Yarışmanın bu seneki afişini lise öğrencilerimiz 10 IB D sınıfında Şevval İpek Ülker ve Elif Doğan hazırladı. Yarışmanın değerlendirme sürecinde yer alan jüri üyelerimiz; Levent Yerleşkemizde IBDP Koordinatörümüz Fulya Müldür Aktürk; Şair, Film ve Bilgi Kuramı Öğretmenimiz Gonca Özmen, Lise İngilizce Bölümü Başkanımız Sibel Weeks, Bilişim Teknolojileri Bölüm Başkanımız Demet Gökalp ve İngilizce Öğretmenlerimiz Serap Şanver, Özlem Doğan ve Jülide Barkçın oldu.

6. Dijital Hikâye Yarışması sonucunda; SAJEV (Saint Joseph Eğitim Vakfı) Küçük Prens Lisesinden Lidya Koçak “A Huguenot” adlı hikâyesiyle birinci, Tuğrul Bey Anadolu Lisesinden Meryem Solak, hazırladığı “This is the story of The Persistence Of Memory“ adlı hikâyesi ile ikinci, yine Tuğrul Bey Anadolu Lisesi’nden Asya Yıldırım “Girl With Pearl Earrings” isimli hikayesi ile üçüncü oldu. AREL Okullarından Kerem Zafer Kılıç ise “Big Mirage” isimli hikâyesiyle mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Ödül töreninde, yarışma komitesinin üyeleri olan İngilizce Bölüm Başkanımız Sibel Weeks ve Bilişim Teknolojileri Bölüm Başkanımız Demet Gökalp, yarışmanın amacı ve hikâyelerin değerlendirilmesi sürecinde ön plana çıkan konular hakkında bilgi verdiler. Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Eda Torun Ermurat ise, dereceye giren hikâyeleri katılımcılarla paylaştı.

Dereceye giren dijital hikâyelere aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz:

Birincilik ödülü alan dijital hikâye: https://vimeo.com/825740972/177bc64461?share=copy
İkincilik ödülü alan dijital hikâye: https://vimeo.com/825740034/46aa24ab52?share=copy
Üçüncülük ödülü alan dijital hikâye: https://vimeo.com/825736479/c78f0a9661
Mansiyon ödülü alan dijital hikâye: https://vimeo.com/826157815/b7f6c95ae1?share=copy