Bursa CAS Sosyal Sorumluluk Projemiz

2132

16 – 17 Ocak 2016 tarihleri arasında IB Diploma Programı Yaratıcılık, Etkinlik, Toplum Hizmeti (Creativity, Action, Service – CAS)  çalışmaları kapsamında FMV Işık Okulları Ayazağa ve Erenköy Kampüsü öğrencileri ile sosyal sorumluluk amaçlı bir gezi gerçekleştirdik. Bursa’nın Büyükorhan ilçesindeki Kınık İlkokulu’nu ziyaret ettik ve çocukları tanıma amaçlı dans, spor, resim ve bilim alanlarında etkinlikler yaptık. Bu etkinlikler çocukları daha iyi anlamamızı ve kaynaşmamızı sağladı. Aktivitelerin sonrasında öğrencilerin velilerinin bizler için yaptıkları yemekleri hep birlikte yedik. Yemek sonrasında Kınık İlkokulu’nun öğrencileri bizlere halk oyunları gösterisi yaptılar ve hep birlikte eğlendik. Bu gezinin bir amacı da okuldaki eksikleri tamamlamaktı, bunun için okulda değiştirebileceklerimize baktık ve sınıfları gözlemledik. Okulun öğretmenleri ile konuşarak ihtiyaç analizini tamamladık.

20160116_121508

İlk ziyaretimiz sonrasında oradaki öğrencilere bir karne hediyesi vermek istedik ve velilerimizin, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin de desteğiyle her öğrenciye bir mont kampanyası başlattık, kışlık botları olmayan öğrencilere bot yardımı yaptık ve diş sağlığında problem olan bir öğrenciyi de öğrencimiz ve velisi sayesinde tanıdıkları bir dişçiye yönlendirdik.

20160116_123706

Mayıs ayı gibi yapacağımız ikinci ziyarete kadar sponsorluk çalışmaları ile okulun eğitim anlamındaki eksiklerini tamamlamayı ve bu sayede okulun eğitim kalitesini arttırmayı planlıyoruz.bursa 2

İki taraf içinde oldukça eğlendirici ve hayatımıza güzel anılar katan bu günü bir dahaki gidişimizde daha da güzelleştirmeyi düşünüyoruz.

Ayşenur Tuncer (10 IB G)