Bir Oyuncak Bir Mutluluk

2296

Levent Yerleşkesi İlkokul ve Ortaokul Öğrenci Birliği olarak yeni bir sosyal sorumluluk çalışmasıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumunda bulunan çocuklar için 25 – 29 Mart tarihleri arasında “Bir Oyuncak Bir Mutluluk” kampanyası düzenledik. Kampanya kapsamında 14 koli yeni oyuncak ve kitap topladık.

Alınan oyuncaklar ve kitaplar arkadaşlarımız tarafından bize teslim edildikten sonra paketlerin kolilenmesi için çalışmalara başladık. Öğrenciler bütün kolilerin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif görev aldılar. Kolilerin teslim edilmesinin 23 Nisan’dan önce olması için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

5 Nisan Cuma günü, öğrenci başkanı ve bir grup arkadaşımızla Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumunu ziyarete gittik. Kurumun müdür yardımcısı Hanefi Küçükaltun’dan kurumun işleyişi hakkında bilgiler edindik. 350 civarı  0 – 12 yaşında çocuk bulunduğunu, 130 çocuğun okul çağında olduğu, 360 personelin kuruma hizmet verdiğini öğrendik. Kurumun binalarını ve çocuk evlerini gezerek nasıl bir donanıma sahip oldukları konusunda fikir sahibi olduk. Orada yaşamını sürdürmek durumunda olan çocuklar için yapılanlar yüreğimize su serpti. Onların yaşamını daha kaliteli bir biçimde sürdürmeleri için her imkân kullanılıyordu.

Bu kampanyanın amacına ulaşmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Kampanyanın başından sonuna kadar bize destek olan okul yönetimimize, oyuncak ve kitapların alınmasındaki destekleri için velilerimize, kolilerin hazırlanması sırasında arkadaşlarımıza, kolilerin nakliyesini sağlayan okul yönetimimize, kolilerin teslimi sırasında verdikleri emek için çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

İlkokul ve Ortaokul Öğrenci Birliği