“Beethoven ve Düşler Ülkesi” Çocuk Müzikalimiz

2481

“Beethoven ve Düşler Ülkesi” Çocuk Müzikalimizin galası 3 Haziran Pazar günü Kozyatağı Kültür Merkezinde yapıldı.

Sahne İstanbul ve Terakki işbirliği ile 2010 yılında başlayan Çocuk Müzikalleri serisinin ikincisi olan “Beethoven ve Düşler Ülkesi” 8 ay süren provalardan sonra sahneleniyor. Galası Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezinde yapılan Çocuk Müzikalimizde  Beethoven’ın  eserleri çocuklara dramatik bir kurguyla dinletiliyor ve TERAKKİ Müzikal Oyuncuları profesyonel oyuncularla aynı sahneyi paylaşıyor.

Terakki Müzikal Oyuncularından 7-12 yaş arası 28 çocuk oyuncunun yer aldığı müzikalde Beethoven’i Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Barış Bağcı canlandırıyor.

Çocuk Müzikalleri serisinin ilki olan   “Mozart ve Perileri” Çocuk Müzikali  Fulya Sanat Merkezi’nde 2011-2012 sezonunda oynanmıştı, bu müzikal sürerken  serinin 2.si olan “Beethoven ve Düşler Ülkesi” Müzikalinin provaları sürdürülmüştü.

Müzikalin Konusu:

Müzikal, Düş Avcılarının tüm düşleri ele geçirme çabasını konu eder. Düş Yapıcıları artık düş tasarlayamaz olmuşlardır. Ne zaman birinin düşlerini yapmaya çalışsalar düş tarayıcılarının yardımıyla düşler  ele geçirilmekte ve Düşler  Ülkesine kapatılmaktadır. Bu duruma artık dayanamayan çocuklar duruma el koyup kendi düşlerini bulmak için  harekete geçerler.  Beethoven’ın düşleriyle paralel olarak giden öyküde çocuklar  düşlerine ulaşmaya çalışırlar.

Müzikal fotoğraflarını Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.