Avrupa Diller Günü

2234

1-4. sınıf öğrencilerimiz Yabancı Diller Bölümü öğretmenlerimizle birlikte 26 Eylül Çarşamba günü “Avrupa Diller Günü”nü çeşitli etkinliklerle kutladılar. Anaokulu çocuklarımız farklı dillerde şarkılar öğrendiler. 1. sınıf öğrencilerimiz farklı dillerde ‘Merhaba’ demeyi öğrendiler. 2. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca sayıları ve çeşitli şarkılar öğrendiler. Fransızca ve İngilizce öğretmenlerimiz 3. sınıf öğrencilerimize İngiltere, İspanya ve Almanya hakkıında interaktif sunumlar yaptılar ve öğrencilerimize farklı dillerde şarkılar öğrettiler; oyunlar oynadılar. 5. sınıf öğrencilerimiz belirli bazı kelimelerin beş dildeki farklı karşılığını araştırıp posterler oluşturdular; farklı dillerde şarkılar dinlediler.

26 Eylül  Avrupa Diller Günü kapsamında her hazırlık sınıfı bir ülke seçip  öğrenciler sınıfça belirledikleri cümlelerin o dildeki karşılıklarını araştırıp resimlerle renklendirip bir sınıf posteri hazırladılar. Posterler sınıf kapılarının dışında sergilendi.

Avrupa Diller Günü nedeniyle lise öğrencilerimiz teneffüslerde dünya müzikleri dinlediler. Yabancı Diller Bölümü öğretmenlerimizin hazırladığı, farklı dillerde yazılmış cümlelerden oluşan 15 ayrı poster lise binamızın çeşitli yerlerine asıldı. Öğrencilerimizden verilen sürede 15 cümleyi düzgün bir şekilde İngilizceye çevrilmesi istendi. En başarılı olan öğrencimiz ödüllendirildi.