Atatürk’ün Spora Verdiği Önem, Dengeli Beslenme ve Fair Play Üzerine…

3789

Okul Aile Birliğimiz ve Beden Eğitimi ve Spor Bölümümüz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 16 Mayıs Çarşamba günü Levent Yerleşkemizde ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz için bir panel düzenledi. Atatürk’ün spora verdiği önem, dengeli beslenme ve fair play konulu panelde, Fizyoterapist Songül Sevim ile Beşiktaş Erkek Basketbol A Takımı oyuncularından kaptan Murat Can Güler ve Samet Geyik konuğumuz oldu.

Sevim, spor yapmanın neden önemli olduğunu, sporun çocuklara ve gençlere fiziksel ve sosyal yaşamlarına olumlu etkilerini anlattı. Minerallerin kas ve eklemlere faydasından, proteinin sporcu sağlığında ve sakatlıkları önlemesindeki rolünden bahsetti. Ayrıca, öğünlerden sabah kahvaltısının ve su tüketiminin öneminden söz etti.

Kaptan Güler ve Geyik ise özgeçmişlerini ve spora nasıl başladıklarını aktardı. Sportmence yarışmanın önemli olduğunu, sporda kazanmanın tek başına önemli olmadığını; kurallara bağlı kalarak, saygı çerçevesinde yarışarak kazanmanın anlamlı olduğunu vurguladı.

Başarılı olan takımların sadece saha içinde değil saha dışında da birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğine değinerek, Atatürk’ün Spora verdiği önem ve sporla ilgili sözleri üzerine konuştular.