2. Terakki Bahar Bayramı’ndan…

2632
2.Terakki Bahar Bayramı

Tepeören Yerleşkemizden Lise Öğrenci Birliği Başkanı Ömer Faruk Yazıcı (11D) ve Levent Yerleşkemizden Lise ve Fen Lisesi Öğrenci Birliği Başkanı Baran Turanbaranoğlu (11E) 2. Terakki Bahar Bayramı‘nda yaptıkları açılış konuşmaları:

 

“Saygıdeğer öğretmenlerim, sevgili arkadaşlar,

 

Ben Tepeören Yerleşkesi Öğrenci Birliği Başkanı Ömer Faruk Yazıcı. 

Bugün İkincisi düzenlenen Terakki Bahar Bayramı’na hepiniz hoşgeldiniz.

 

19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların en büyük güvencesidir.

 

İki yerleşkemizin etkileşimi, bir olma duygusu ve “Tek Terakki. İki yerleşke.” algısını pekiştirmek amacıyla toplandığımız bugün kapsamında hem 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramını hem de Terakki bayramını kutlayacağız.

 

Bu değerli günün programında; Basketbol, Futbol ve Voleybol turnuvaları, Graffiti etkinliği, Çiçek dikimi, Halat çekme ve çuval yarışları, müzik ve dans gruplarımızın gösterileri, Edinburg Dükü Bronz Ödül töreni ve son olarak ise Son Feci Bisiklet grubunun konseri yer almaktadır.

 

Gün içinde detaylı bilgileri kayıt masalarından alabilirsiniz.

 

Etkinliğimiz boyunca, waffle, yiyecek, içecek standı ve şenliğin anısı adına tasarlanan tişört ve bilekliklerin satışı gün boyunca sizlerle olacaktır.

 

Revir ve ambulansımız da yine gün içerisinde sizlerle olacaktır. 

Ambulans, güvenlik kapısının olduğu yerde bulunacak, Revirimize ise Döner standının bulunduğu kapıdan gidebilirsiniz. 

 

Acil toplanma alanımız ise şu an bulunduğumuz bölgedir.

 

Etkinlikler süresince ilkokul ve ortaokulda derslerin devam etmesi sebebiyle binalarında bulunmamanızı sizlerden rica ederiz. 

 

Bu yapılanmada biz öğrencilerin isteklerini gerçekleştirme doğrultusunda, yardımlarını eksik etmeyen öğretmenlerimize, lise müdürlerimize ve vakfımıza çok teşekkür ediyorum.

 

Ayrıca görev dağılımında önemli bir parçayı üstlenen Levent Yerleşkesi Öğrenci Meclisi’ne ve Meclis Başkanı, değerli arkadaşım Baran nezdinde tüm öğrencilere teşekkürlerimi sunuyorum. 

 

Köklü bir tarihe ve önemli bir kitleye sahip okulumuzun bir öğrencisi olarak, Terakki bayramının sonraki senelerde de kutlanmasını temenni ediyorum.

 

Dinlediğiniz için çok teşekkür ediyor, sözü Baran’a bırakıyorum.

 

Tekrar Hoşgeldiniz!”

 

Ömer Faruk Yazıcı (11D)
Lise Öğrenci Birliği Başkanı
Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Tepeören Lisesi


Değerli Arkadaşlarım,

Hepiniz yeniden hoş geldiniz!

Yaklaşık bir buçuk aylık bir çalışma ile iki yerleşkemizin öğrenci meclisleri olarak sizler için Terakki Bahar Bayramının ikincisinin hazırlıklarını üstlendik. Öncelikle hazırlık aşamalarında bize verdiği destekler için vakıf yöneticilerimiz, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Burada olmamızın öncelikli amacı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün biz gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın anlam ve önemini Terakki birlikteliği ile gözetmektir.

Biz Terakkili öğrenciler olarak bu birlikteliği gerçekleştirilecek olan etkinliklere hep beraber güzel ve mutlu bir biçimde kutlayacağız.

Biliyoruz ki Terakki öğrenci ve öğretmenlerinin böyle bir etkinlikle bir araya gelmesi ‘Terakkili’ lik duygumuzu geliştiriyor. 

Geçmişte Levent yerleşkemizde henüz yalnızca ilkokul varken Nişantaşı’ndaki okulumuzun öğrenci ve öğretmenleriyle  Levent yerleşkesinde bir araya gelinir, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı yarışmalarla, oyunlarla coşkuyla kutlanırmış.

Biz bugün hem geleneği günümüze aktarmak hem de geleceği birlikte çoğaltmak için bir aradayız.”

Baran Turanbaranoğlu (11E)
Lise ve Fen Lisesi Öğrenci Birliği Başkanı
Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi