Web Seminer: Modern Bir Lider Olarak Atatürk

2029

Tepeören Yerleşkemizde Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Fırat Güllü ve Lise Tarih Öğretmenimiz Alişan Akpınar 9 Kasım Pazartesi günü ortaokul öğrencilerimize “Modern Bir Lider Olarak Atatürk” başlıklı bir web seminer gerçekleştirdi.

Web seminerimizin açılışında Fırat Güllü “lider kime denir”, “iyi bir liderin özellikleri nelerdir” soruları üzerinden etkileşimli bir sunum yaptıktan sonra gösterdiği görseller üzerinden öğrencilerimizin “Modern bir lider olarak Atatürk’ü en iyi ifade eden görsel hangisidir?” sorusuna yanıt vermelerini istedi. Ardından öğrencilerin yanıtları üzerinden bir değerlendirme yaparak konuşmasını tamamlayıp sözü Alişan Akpınar’a bıraktı. Alişan Akpınar ise konuşmasını “Atatürk modern bir lider midir?” sorusu üzerinden yapılandırarak Atatürk’ün doğduğu yüzyıl ve Osmanlı modernleşmesinin ortaya çıkardığı aydın tipi üzerine konuştuktan sonra, Atatürk’ün hayatı üzerinden örneklerle konuşmasını tamamladı.

İlkokul öğrencilerimiz ise 10 Kasım Salı günü saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan Atatürk’ü Anma Törenimizde Fırat Güllü’nün düzenlediği aynı başlıklı web seminerimize katılarak “modern lider” ile “geleneksel lider” in farkını sorguladı. Modern lider olarak Atatürk’ü en iyi anlatan fotoğrafı seçtiler. Atatürk’ün sadece milletine değil farklı milletlerin liderlerine de ilham vermiş olduğu çıkarımına bir kez daha ulaştılar. Web seminer sonrası yüz yüze ve senkron derslerimizde 10 Kasım Atatürk’ü Anma videosunu arkadaşlarıyla birlikte izlediler. Öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini anlatan şiir ve yazılarını okumalarının ardından törenimiz sona erdi.