Terakkili Öğretmenler Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu’nda Sunum Yaptı

2640

Terakkili öğretmenler, 19 Ekim Cuma günü düzenlenen Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu’nda sunum yaptı.

Robert Kolej ev sahipliğinde gerçekleşen konferansta Levent Yerleşkemizden Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Ayşegül Ayhan, Anaokulu Öğretmenimiz Semra Sabuncu ve İngilizce Öğretmenimiz Armağan Çıtak’ın “Erasmus Projesi kapsamında Erken Çocukluk Döneminde Dijital Öykü Anlatımı” başlıklı sunumuyla yer aldı.

Digital Story Telling – DST tekniği ile yürütülen etkinliklerin ve kazanımlarının paylaşıldığı bu sunumda, öğretmenlerimiz meslektaşlarıyla Avrupa Komisyonunun  desteklediği Mimar Sinan Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşen eğitimlere katılım sürecinden bu zamana kadar deneyimledikleri ve oluşturdukları proje detaylarını anlattı.

Levent Yerleşkemizden Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz Özge Alpaslan ve Eda Torun ise “Rethinking About Our Digital Identities” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Bu sunumda öğretmenlerimiz, güncel durumlar üzerinden (Çinin sosyal kredi sistemi, AmazonGo akıllı alışveriş sistemi vb.) bilgi teknolojilerinin tarihi, son yıllardaki hızlı gelişimi

ve hayatımıza etkilerini aktardı. Bu sunumla nesiller ve öğrencilerimiz olan Z kuşağını anlamak için  dijital kimliklerimizin ne derece farkında olduğumuzu sorgulatmayı amaçlayan öğretmenlerimiz, 21. yüzyılda öğretmen olmak ve öğretmenin değişen rolüne dikkat çektiler.

Öğretmenin artık bilginin direkt kaynağı değil doğru bilgiye ulaşırken öğrenmeye rehber ve becerilere odaklı değişen görevinden bahsettiler.