Terakkili Öğrencilerin Yelken Eğitimi Kampı

2687

Fizik Bölümü Denizcilik Kulübümüz, 11 – 14 Mayıs tarihleri arasında her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimizin katıldığı Yelken Eğitimi Kampı gerçekleştirdi.

Doğayı, denizi, yelken sporunu sevdirmek ve öğretmek amacıyla Global Sailing Academy işbirliğiyle Marmaris Karacasöğüt’te düzenlenen kampta öğrencilerimiz, yelken sporuyla ilgili temel bilgi ve becerileri uygulamalı olarak öğrendi.

Kampın ilk günü sabah programında, öğrencilerimiz denizcilik ve tekne terminolojisi ile tekne seyri, rüzgâr etkisi, yelken pozisyonları gibi konularda teorik eğitim aldı. Öğleden sonra ise eğitim boyunca kullanacakları farklı özelliklere sahip yelkenliler hakkında bilgi sahibi oldu. Ardından, uygulamalı eğitimlerde eğitmenler gözetiminde öğrencilerimize 5 kişilik takımlar, 3 kişilik takımlar, 2 kişilik takımlar ve bireysel olarak yelken yapma olanakları sunuldu.

Fizik Bölümü Başkanımız Bülent Büyükaydın, “Yelken eğitiminin liderlik ve takım yönetim kabiliyetlerini geliştirdiği bilinen bir gerçektir. Birçok şirket ve kuruluş bu amaçla yöneticilerine yelken eğitimleri aldırarak, performanslarını artırmaya çalışmaktadır. Hayata atılmanın bir adım öncesi olan lise eğitiminde öğrencilerimize bu imkânı sağlamayı amaçladık. Yelken sporunun öğrencilerimize özgüven kazandırdığına ve kişisel gelişimlerine katkı sağladığına inanıyoruz. Ayrıca bir disiplin ve konsantrasyon sporu olan yelken eğitiminin öğrencilerimizin motivasyonunu artırarak eğitimlerinde daha başarılı olmalarını sağlayacağını düşünüyoruz.” sözleriyle yorumlarını paylaştı.