Terakkili Öğrencilerin Kodlama Haftası

3610

Her iki yerleşkemizden çocuklarımız ve öğrencilerimiz, 180’den fazla ülkede 5 – 11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Kodlama Saati (Hour of Code) kapsamında çeşitli etkinliklerle Kodlama Haftası’nı kutladı.

Kodlama Saati, öğrencilerde kodlama konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlayan küresel bir hareket. Bilişim Teknolojileri Bölümümüz de Kodlama Haftası’nda öğrencilerimize programlamanın önemini anlatmak, program yazmayı sevdirmek, kodlamanın eğlenceli olabileceğini göstermek ve onları kodlamaya teşvik etmek için tüm seviyeden öğrencilerimiz için görsel programlama sitelerindeki çeşitli uygulamalardan koridor etkinliklerine kadar birçok etkinlik hazırladı.

kodlamahaftası2

Kod yazmanın her zaman ve her yerde yapılabileceğine dikkat çekilmesini sağlayarak kodlama istasyonları oluşturan öğrencilerimiz, kodlama hakkında öğretmenlerine bilgi verip birlikte uygulamalar yaptılar.

kodlamahaftası5

Ayrıca, Levent Yerleşkemizden ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz, 5 Aralık Pazartesi günü Google Türkiye ve code.org temsilcisi Robincode firmasının Zorlu Center’da düzenlediği “Hour of Code” etkinliğine katıldı. Etkinliğin amacı; kodlamanın temel kazanımı olan algoritmik düşünme ve problem çözme becerileri hakkında farkındalık kazandırmak.

Öğrencilerimiz kendi tabletlerini getirdikleri bu etkinlikte, kodlama ve algoritma konusunda bilgi sahibi oldular. Web tabanlı uygulamalar gerçekleştirdiler. Etkinliğin ardından da öğrencilerimiz katılım sertifikalarını aldılar.

img_0942

8 Aralık Perşembe günü ise öğrencilerimiz, Levent Yerleşkemizde Robincode ekibini ağırladılar. Birlikte ortaokul 6. sınıf öğrencilerimizin Hour of Code etkinliğinde yer aldılar. Konuklarımız, kodlamanın önemi üzerine paylaşımlarda bulunduktan sonra etkinlik sona erdi.

kodlamahaftası4