Terakkili Öğrencilerin “Çevre Koruma Haftası”

6630

Levent Yerleşkemizden ilkokul öğrencilerimiz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü 1 – 5 Haziran tarihleri arasında “Çevre Koruma Haftası” etkinliklerimizle kutladı.

3. sınıf öğrencilerimiz, 2 Haziran Salı günü sivil toplum hareketi DenizTemiz Derneği/Turmepa’dan gelen gönüllü eğitmenler Özge Özbey ve Melike Kaptan’la “Deniz Kirliliği” üzerine söyleştiler. Konuklarımız, öğrencilerimizle bu konuyla ilgili neler yapabileceklerini konuştuktan sonra insanları bu konuda bilinçlendirmeleri ve örnek olmalarına yardımcı olması için “Yaşam Kılavuzu” kitapçığını öğrencilerimize hediye ettiler. Söyleşinin ardından her şubemiz,  sınıflarında  “Sen İstanbul Boğazı için nasıl bir resim yapar, nasıl bir şiir yazarsın?” etkinliğinde resimler yapıp, şiirler yazdılar.

3 Haziran Çarşamba günü öğlen yemeği teneffüsünde iki koridorumuza da attığımız pet şişe çöpünü fark edip alan ve doğru atık kutusuna atan öğrencimizi erguvan tohumu ile ödüllendirdik.

4 Haziran Perşembe günü 4. sınıf öğrencilerimiz, “Bisikletli Ulaşım Platformu ” üyeleri ve “Bisiklet Gezgini” ekibinde yer alan; Zeynep Araboğlu, Seçil Öznur Yakan, Rahman Karataş ve Alexios Menexiadis ile Terakki Vakfı Kültür Merkezi K2’de bir araya geldi. Konuklarımız öğrencilerimize bisiklet kullanmanın doğaya ve insan sağlığına yararlarını anlattı. Onlara bisiklet çeşitleri, bisiklet kullanımında dikkat edilmesi gereken kuralları ve bisiklet kampları hakkında bilgi verdiler.

5 Haziran Cuma günü 1. sınıf öğrencilerimiz, “Ormandaki Apartman” oyununu Terakki Vakfı Kültür Merkezi K2’de velilerimize sergiledi. 4. sınıf öğrencilerimizin “enerji tasarrufu” konulu karikatürleri ise fuaye alanımızda yer aldı.

Çevre Koruma Haftası etkinliklerimiz, her seviyeden ilkokul öğrencilerimizin çevre üzerine hazırladıkları afiş ve pankartlarla çevre sorunlarına dikkat çekmek için yaptığı çevre yürüyüşüyle sona erdi.

“Terakkili Öğrencilerin ‘Çevre Koruma Haftası'” adlı Facebook fotoğraf albümümüze buradan ulaşabilirsiniz.