Terakkili Dünya Finallerinde Türkiye’yi Temsil Edecek

4451

Levent Yerleşkemizden lise öğrencimiz Ayça Dibekoğlu (11 IB H), 17 Mart Cuma günü düzenlenen ESU Public Speaking (Topluluk Önünde Konuşma) Yarışması’nda Türkiye 1.si oldu. Konusu “To define is to restrict/Tanımlamak sınırlandırmaktır” olan yarışma, 16 okulun katılımıyla Hisar Okulları Göktürk Kampüsü’nde gerçekleşti. Öğrencimiz bu başarısıyla, 8 – 12 Mayıs tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek ve 50 ülkenin birincisinin yarışacağı dünya finallerinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Yarışmanın ardından, daha önce Türkiye Birinciliği’ni kazanan öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu ve öğrencimizin isminin de yazılacağı plaket, bir yıl boyunca okulumuza tekrar emanet edildi.

Her yıl düzenlenen ESU (English Speaking Union) International Public Speaking Competition; dünyadaki lise ve üniversite öğrencilerinin topluluk önünde İngilizce olarak kendini ifade edebilme becerilerini geliştiriyor. Yarışmada jüri değerlendirmesinde; konu başlığı, ifade gücü, sözlü aktarım, vücut dili, doğaçlama sorulara cevap verebilme kriterleri dikkate alınıyor.