Terakki’de Deney Yarışmaları Gerçekleşti

2824

Ortaokul Fen Bilimleri Bölümümüz her iki yerleşkemizde fen laboratuvarlarımızda deney yarışmaları düzenledi. Bu yarışmalarda seçilen 3’er öğrencimiz, kendilerine verilen deneyleri belirtilen sürede tamamlamak için yarıştı. Yarışmada; deneyin amacını anlama, deney basamaklarına belirleyip uygulayabilme, deneyi zamanında tamamlayabilme, etkili deney raporu yazabilme gibi değerlendirme kriterlerinin yanında takım çalışması, iletişim dili ve bilimsel süreç becerilerinin değerlendirildiği kriterler de yer aldı. Değerlendirmeyi, Fen Bilimleri öğretmenlerimizden oluşan bir komisyon yaptı.

Levent Yerleşkemizde 29 Mart Cuma günü düzenlenen 5. Sınıflar Arası Deney Yarışması’nda 5F sınıfını temsilen Can Bakırlı, Nisan Özturgut ve Yağmur Orhan Birinci5E sınıfını temsilen İrem Eğilmez, Mert Barış Saraçoğlu ve Ezgi Oran İkinci; 5H sınıfını temsilen Kerem Alp Yılmaz, Gehan Naz Karadağ, Boran Can Arman Üçüncü oldu.

Her iki yerleşkemizde “7. Sınıflar Arası Deney Yarışması” 3 Nisan Çarşamba günü gerçekleşti. Levent Yerleşkemizde 7B sınıfını temsilen Yeşim Temur, Doruk Kaan Mümin ve Selin Saraçoğlu Birinci; 7H sınıfını temsilen yarışan Cansu Kavuzlu, Beril Tuncer ve Onur Okyay İkinci, 7D sınıfını temsilen yarışan Lara Altuğ, Umay Özsöğüt ve Kerem Boyacı Üçüncü oldu.

Sadece birincilerin belirlendiği Tepeören yerleşkemizde yarışmanın kazananları ise 7B sınıfından Tuana Karadağ, Alperen Başak ve Ege Poyraz Bodur oldu.

Katılan tüm öğrencilere katılım belgeleri verildi.