Terakki Anı Ormanımızı Oluşturduk

2643

Terakki, kuruluşundan bu yana kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla önemli projelere imza atmıştır. Okul Aile Birliği ve Öğrenci Birliği olarak bizler de Terakki Ailesinden aldığımız güç ve sizlerin desteğiyle Terakki Anı Ormanı Projemizi hayata geçirdik.

Söz konusu projemizin, gelecek nesillere yaşanacak yeşil bir dünya bırakma ve öğrencilerimizde çevre bilinci yaratma konusundaki önemiyle yola çıktık.

Karbon ayak izimizi azaltmak yönündeki temel prensibimizle, Türkiye’nin ağaçlandırılmasına ve erozyonla mücadele çalışmalarına katkıda bulunmayı amaçladık. Diktiğimiz her ağacın oksijen salınımına katkı sağlayarak karbon ayak izimizi telafi etmemize yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Bu amaçla, TC. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü/İstanbul İşletme Müdürlüğüne yaptığımız başvuru sonucu Arnavutköy – Taşoluk mevkiinde, 2 hektarlık orman alanının ağaçlandırılmasını sağladık.

16 Şubat Cuma günü, proje sahamızda, Orman İşletme Şenliği’nde görevli uzman kadronun kontrolünde, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz tarafından alımı yapılan toplam 2300 adet Selvi fidanı dikimi, görevli personel, öğrenci başkanı,  ilkokul 4 ve ortaokul 5. sınıf temsilcilerimiz, geçen yılın ve bu yılın okul aile birliği üyeleri tarafından yapılmıştır. Takip eden yıllarda da Orman İşletme Şefliği personeli tarafından orman bakım çalışmaları yapılması planlanmıştır.

Terakki Anı Ormanımızın oluşturulmasında pek çok kişi aktif rol oynadı. Bize destek olan arkadaşlarımıza, okul yönetimimize, öğretmenlerimize, velilerimize çok teşekkür ederiz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

Okul Aile Birliği ve Öğrenci Birliği