Reklamların Tüketim Alışkanlığına Etkileri

3047

Levent Yerleşkemizden 4. sınıf öğrencilerimiz, 12 Ocak Salı günü ekolojik ayak izine dikkat çekmek için düzenlenen “Reklamların Tüketim Alışkanlığına Etkileri” sunumunda reklamcı Özge Yılmaz ile söyleşti. Terakki Vakfı Kültür Merkezi K2’de gerçekleşen bu sunumda Yılmaz; bir reklamın serüvenini, oluş aşamalarını, bu aşamalarda kimlerin yer aldığını, müşteri ilişkilerinden reklam yazarlığına kadar geçen süreci ayrıntılarıyla anlattı.

Ardından öğrencilerimiz, reklamlar ve tüketim alışkanlıkları üzerine merak ettiklerini sordular. Konuğumuz reklamların bir ürünü tanıtmak amacıyla yapıldığını, reklamın tüketim miktarını değil ürünün bilinirliğini arttırdığını örneklerle açıkladı. Bireylerin ürünleri ihtiyaçları doğrultusunda almaları gerektiğinin önemli olduğunu belirterek sunumunu bitirdi.

Ayrıca, ilkokul sınıf öğretmenimiz ve Eko-Okul komitemizin üyesi Fatih Debbağ’ın ekolojik ayak izi konusu üzerine yazdığı “Tüketim Alışkanlıklarımız Ekolojik Ayak İzini Nasıl Belirliyor?” başlıklı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.