Öğrencilerimiz Yazar Luigi Ballerini’yle Söyleşti

831

Her iki yerleşkemizden ortaokul 8. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe derslerinde ilgiyle okudukları “Adı Sıfır” kitabının İtalyan yazarı Luigi Ballerini’yle 12 Ocak Perşembe günü çevrim içi ortamda söyleşti.

Öğrencilerimizin “Adı Sıfır”la ilgili görüşlerinin yer aldığı videoyu izledikten sonra yazar Luigi Ballerini; yazma sürecini, esin kaynaklarını ve kitabın içeriğiyle ilgili soruları yanıtladı.

Kitaptaki karakterlerin ve mekânların oluşum sürecini, bu süreçte gerçek hayattan esinlenip esinlenmediğini paylaşan Ballerini, öğrencilerimize gerçek hayattan asla kopmamalarını ve hayata sıkı sıkıya tutunmalarını önerdi.

Yazarımız, kitabın başkarakterlerinden biri olan Madar’ın mektubunu kitabın sonunda neden paylaşmadığını da anlattı. Belki ilerde bir gün öğrencilerimizin Madar’ın mektubunu yazıp kendisiyle de paylaşabileceklerini belirtti.

“Adı Sıfır” kitabının film değil ama bir gün TV dizisi olarak çekilebileceğini söyleyen Luigi Ballerini, yazma ve okuma süreciyle ilgili öğrencilerimize tavsiyelerde bulunarak söyleşisini sonlandırdı. Bu söyleşi sayesinde öğrencilerimiz kitapla ilgili merak ettiklerini yazarla paylaşma fırsatı buldular.