Öğrencilerimiz, IELTS – Masterclass Eğitiminde

282

Her iki yerleşkemizde 28 Kasım Salı günü, 11. ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak “IELTS – Masterclass” eğitimi verildi.

Türkiye’deki iki sınav merkezinden biri olan IDP IELTS Australia uzmanı tarafından çevrimiçi verilen eğitimde, öğrencilerimizin 30 yıldır dünyanın birçok ülkesinde İngilizce Seviye Belirleme Sınavı olarak uygulanan ve Cambridge Üniversitesi ESOL tarafından hazırlanan IELTS (International English Language Testing System) sınavına hazırlanmaları ve farkındalık kazanmaları hedeflendi.

Öğrencilerimizin gönüllülük esasına göre katıldığı eğitimde, sınavda ölçülen dört becerinin (okuma, yazma, dinleme, konuşma) üzerinde ayrı ayrı duruldu, her soru tipi için strateji ve ipuçları verildi. Yazma ve konuşma becerilerinin değerlendirme,notlama sürecinin öğrenciler tarafından daha iyi anlaşılması amacıyla uzman yorumları ve örnek soru çeşitleri üzerinden geçildi. Eğitimin son bölümünde de öğrencilerimizin sınav içeriği ve uygulanışı hakkındaki soruları cevaplandı.

*Her iki yerleşkemizden 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz, ikinci dönem 23-24 Mart tarihinde yapılmak üzere planlanan ve Terakki Vakfı Okulları’nda IDP iş birliğiyle gerçekleştirilecek ELTS sınavına girebilecek.