Öğrencilerimiz Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinliklerinde: Cumhuriyet Yürüyüşü ve Olmasaydı Olmazdı Sergisi

496

Her iki yerleşkemizde ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz, 24 Ekim Salı günü, “Cumhuriyet Yürüyüşü” etkinliğine ve “Olmasaydı Olmazdı” sergisine katıldı.

“Atatürk’ün izinde sonsuza dek yürüyeceğiz” sloganıyla, okulumuz içerisinde “Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştiren öğrencilerimiz, cumhuriyetin ilanından günümüze kadar ülkemizde ve dünyada etkili olmuş, başarılı insanların görsellerinin yer aldığı “Olmasaydı Olmazdı” sergisini de gezdi.

Öğrencilerimiz sergide, görsellerin altlarında yer alan QR kodları kullanarak kişilerin hayatlarına ve başarılarına dair bilgiler edindi.

“Olmasaydı Olmazdı” sergisi ile öğrencilerimize, cumhuriyetin yaşamımızdaki yerinin, özgürlüğün ve cumhuriyetle beraber bilim, sanat ve teknoloji alanında gelişmeyi sağlayan kişilerin yaşamımızda ne kadar önemli olduğunu hissettirmek amaçlandı. Bu sergi ile öğrencilerimizin; cumhuriyetin ve devrimlerin, bilim ve sanat hayatında ülkemiz insanlarının başarılı hatta öncü kişiler olarak ön plana çıkmalarına ön ayak olduğunu fark etmesi sağlandı.

Etkinliklere ait tüm fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.