Lise Öğrencilerimiz, Endüstri Mühendisi Leyla Acar’la Buluştu

2246

Levent Yerleşkemizden Endüstri Mühendisliği bölümü okumak isteyen 12. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimizin 19. Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında 12 Mayıs Salı günü Endüstri Mühendisi Leyla Acar’la bir araya geldi. 

Acar öğrencilerimize; Endüstri Mühendisliği bölümünü ve bu alanda iş dünyasında neler yapıldığını, mühendislik eğitiminin yaşamlarına katkısını, yüksek lisans yapmanın önemi ve getirilerini, yurt dışı ve Türkiye’deki Endüstri mühendisliği programlarının işleyişini anlattı.

Endüstri mühendislerinin çalıştıkları iş yeri ve kurumlarda faydayı artıran, yükü en az seviyeye indiren, düşünce sistematiği gelişmiş kişilerden oluşmasının öneminden bahsetti. Öğrencilerimize; kendilerini tüm yaşam boyunca geliştirmelerini, sorumluluk sahibi olmalarını, iyi gözlem yapmalarını; sebep-sonuç ilişkilerini bağlayabilmelerini, mantıklı düşünme sistematiği geliştirmelerini, öngörülü olabilmelerini ve analiz etme becerilerini geliştirmelerini tavsiye etti.

Üniversitedeyken iş dünyasına adım atmanın, staj yaparak eğitimlerini desteklemenin önemini vurgulayan Acar, master eğitimlerini belli bir süre iş dünyasında çalıştıktan sonra yapmanın daha faydalı olacağını anlattı.

Acar; iş hayatında paylaşımcı, işe enerji katan, alçak gönüllü, yola odaklı ve işlerinde uzmanlaşmış bireylere ihtiyaç duyulduğunu ve bu özelliklere sahip kişilerin de işlerinde başarılı olduklarını dile
getirdi.

Haziran ve temmuz ayında gerçekleşecek diğer etkinliklerimiz; ‘Bölüm Tanıtımları”, “Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Sektör Gezisi”, “Meslekleri Tanıyalım”, “Tercih Konferansı” ve “Tercih Masaları”.