İngilizce Destination Imagination Kulübümüz Türkiye Finallerinde Yarıştı

2785

Levent Yerleşkemizden ortaokul İngilizce Destination Imagination Kulübü öğrencilerinden oluşan “Pickle Soda” takımımız, 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Antalya Asteria Kremlin Palace’da düzenlenen Destination Imagination Türkiye Finalleri’ne katıldı.

Dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan, bu yıl 157 okulun, 379 takımın ve 2294 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin yer aldığı takımımız, “Fine Arts (Güzel Sanatlar)” kategorisinde yarıştı. Bu kategoride öğrencilerimiz, bir fotoğraf seçip görünmeyen bir unsur ile o fotoğraftaki bakış açısını değiştirmeye yönelik bir oyun hazırlayıp jürilere sundular.

Öğrencilerimiz, takım sunumlarından arta kalan zamanlarda, t-shirt dizayn etme, rozet takası, slime yapma atölyesi, karaoke ve daha birçok aktiviteye katıldı ve kendileriyle aynı tecrübeyi yaşayan birçok akranıyla tanışma şansı elde ettiler. Turnuvanın en heyecan verici anı ise cumartesi gecesi gerçekleşen ‘pijama partisi’ydi.

Destination Imagination yarışması, çocukların hayal gücü ve yenilik arasındaki yaratıcı süreci öğrenmelerini sağlayan, geleceğin yenilikçileri ve liderleri olabilmeleri için ilham vermek ve gerekli becerilerle donatmak amacıyla düzenlenen dünya çapında bir organizasyondur.